Kimdir

Benan Kocadereli Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi?

Benan Kocadereli Beşiktaş Spor Kulübü eski yöneticilerinden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşidir. 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Benan Kocadereli ilköğretim ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Yükseköğretimini İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamladı.  

Ağustos 2006 yılında avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’yla evlendi. Çift İstanbul Kültür Üniversitesinde okurken tanıştı. Benan Kocadereli’nin ailesi ünlü mafya babası Alaattin Çakıcı’nın yakın aile dostudur. Şafak Mahmutyazıcıoğlu İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Benan Kocadereli aracılığıyla tanıştığı Alaattin Çakıcı’nın avukatlığını yapmaya başladı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu Alaattin Çakıcı’nın avukatlığını yaparken Benan Kocadereli’yle evlenme kararı alır. Çiftin nikâh şahitliğini Çakıcı’nın hapiste olması sebebiyle kardeşi Gençağa Çakıcı yaptı. 

Çiftin 14 yıllık evlilikleri Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ihaneti sebebiyle 2020 yılında sona erdi.

Benan Kocadereli

Benan Kocadereli Kimdir?

Benan Kocadereli cinayete kurban giden Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun eski eşidir. İstanbul’da 1980 yılında dünyaya geldi. 2006 yılında avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’yla evlendi. Çiftin bu evlilikten iki kız çocuğu dünyaya geldi. 

Benan Kocadereli eşinin kendisini ünlü sunucu Ece Erken ile aldatması haberleriyle gündeme geldi. İhanetin ardından çift olaylı bir şekilde 2020 yılında tek celsede boşandı.

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Benan Kocadereli girişimci iş kadınıdır. Otaku Homes adını verdiği markasıyla İstanbul Yenibosna’da tamamı el yapımı lüks ev dekor ürünleri satan şirketin sahibi.

Benan Kocadereli Kaç Yaşında?

1980 doğumlu olan Benan Kocadereli 42 yaşındadır.

Benan Kocadereli Nereli?

İstanbul doğumlu olan Benan Kocadereli Karadenizli bir ailenin kızıdır. 

Benan Kocadereli

Benan Kocadereli Eğitim Hayatı

Benan Kocadereli ilköğretim ve liseyi İstanbul’da okudu. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatını bitirdi. Eski eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’yla aynı üniversitede okurken tanıştı.

Benan Kocadereli Mesleği

Asıl mesleği İngilizce öğretmenliği olan Benan Kocadereli öğretmenlik mesleğini yapmadı. Ticaretle uğraşan Benan Kocadereli ev dekor ürünleri satışı yapan şirketin sahibidir. Ortağı Çiğdem Hanımla oluşturduğu Otaku Homes markası hem Yenibosna mağazasında hem de internet üzerinden satış gerçekleştirir. 

Marka tamamen usta zanaatkârların el yapımı ürünlerinden oluşan koleksiyona sahiptir. 

Benan Kocadereli Ailesi

Benan Kocadereli ailesi Karadeniz’den İstanbul’a göç etmiş bir ailedir. Ev hanımı anne ve ticaretle uğraşan baba ünlü mafya babası Alaattin Çakıcı’nın aile dostudur. 

Ailenin Pendik ve Kocaeli’nde yat inşası yapan iki adet tersanesi var. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Benan Kocadereli’nin gemi mühendisi olan kardeşi Emre Kocadereli yapar.

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  Ali Osman Ulusoy Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Benan Kocadereli Göz Rengi

Güzelliğiyle dikkat çeken Benan Kocadereli’nin gözleri mavi renktir. 

Benan Kocadereli Boyu

Benan Kocadereli’nin boyu 1,75 santimdir.

Benan Kocadereli Kilosu

Sarışın ve beyaz tenli olan iki çocuk annesi Benan Kocadereli zarif görüntüsüyle dikkat çeker. Benan Kocadereli 60 kilodur. 

Benan Kocadereli

Benan Kocadereli Eski Eşi Kim?

Benan Kocadereli’nin eski eşi cinayete kurban giden Beşiktaş eski yöneticilerinden avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’dur. 

Şafak Mahmutyazıcıoğlu 1980 yılında Rize’de dünyaya geldi. Diş hekimi babası Akif Bey ve eczacı Hacer Hanımın iki oğlundan biridir. Celal isminde ağabeyi bulunan Şafak Mahmutyazıcıoğlu iki kardeştir. Babası CHP’li Bakırköy belediye başkanı Ünal Erzen döneminde belediye başkan yardımcılığı yaptı. 

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra avukatlık yapmaya başladı. 

Üniversite yıllarında sıra arkadaşı olan avukat Oktay Kurman ile kurduğu Kültür Hukuk bürosunda ünlü ve sansasyonel isimlerin avukatlığını üstlendi. 

Fikret Orman döneminde Beşiktaş Spor Kulübü’nün hukuk danışmanlığı ve yönetim kurulu üyeliği yaptı. 

Benan Kocadereli’yle evliyken ünlü sunucu Ece Erken’le aşk yaşamasıyla magazin gündemine düştü. 14 yıllık evliliğini sonlandırdıktan üç hafta sonra Ece Erken’le evlendi. 

İki çocuk babası Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeşilköy’de sahibi olduğu balık restoranında 22 Ocak 2022’de uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.  

Benan Kocadereli Mesleği

İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Benan Kocadereli İngilizce öğretmenidir. İyi derecede İngilizce bilen Benan Kocadereli kısa süre ailesinin dış ticaret yapan şirketinde tercümanlık yaptı.

Ancak kendisi ticaretle uğraşmayı seçerek ev dekorasyon ürünleri satmaya başladı. 

Benan Kocadereli Kaç Çocuğu Var?

Benan Kocadereli, Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile yaptığı evlilikten Naz ve Eda isimli iki kız çocuk dünyaya getirdi. 

Benan Kocadereli

Benan Kocadereli Sevgilisi Kim?

Benan Kocadereli eski eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu’ndan ayrıldıktan sonra hiçbir erkekle gündeme gelmedi. Sevgilisi olmadığı bilinen Benan Kocadereli tüm zamanını ticari faaliyetleri ve iki çocuğuyla geçirir.  

Benan Kocadereli Neden Ayrıldı?

Benan Kocadereli eşinin kendisini ünlü sunucu Ece Erken’le aldatması yüzünden ayrıldı. Açıklamalarında eşinin Ece Erken’le tanışana kadar mutlu bir evlilikleri olduğunu belirten Benan Kocadereli ihanetin ardından 14 yıllık eşinden 2020 yılında ayrıldı. 

Benan Kocadereli Babası Kim?

Benan Kocadereli’nin babası hakkında internette bilgi mevcut değil. Ailenin İstanbul’da yaşadığı ve ticaretle uğraştığı bilinmekte. Babanın Kocaeli ve İstanbul’da bulunan gemi tersanelerini oğlunun yönetimine bırakarak emekli olduğu bilinmektedir. 

Benan Kocadereli Ne İş Yapar?

Ticaretle uğraşan Benan Kocadereli niş ürünler üreten firmasında dekorasyon ürünlerinin ticaretini yapar. Kurucusu olduğu Otaku Homes markasının işlerini yürütür.

Yazıyı Oylayın

Zeki Yıldırım

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. muayenehaberleri.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu