Kimdir

Ercan Ekşi Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Ercan Ekşi suç örgütü lideri Sedat Peker’in yargılandığı davanın 9 yöneticisinden biri. Ekşioğlu sülalesine mensup iş adamı. Ercan Ekşi’nin üyesi olduğu Ekşioğlu sülalesi dünya üzerinde soyağacı kayıtlı sayılı aileler arasında bulunmakta. Türkiye’de 350 bin kayıtlı nüfusa sahip sülale. 

Aslen Rize’li olan Ercan Ekşi İstanbul doğumlu. 

Ercan Ekşi Kimdir?

Adı Sedat Peker’in suç örgütü olduğu dava dosyasında duyuldu. Ercan Ekşi Rizelidir. İstanbul doğumlu Ercan Ekşi inşaat işleriyle uğraştı. Yargılandığı davada tutukluluk hali süren Ercan Ekşi Türkiye’nin meşhur ailelerinden Ekşioğlu sülalesine mensup. 

Ercan Ekşi İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam etmekte olan suç lideri Sedat Peker’in azmettiricilerinden suçlamasıyla yargılaması devam etmekte. Mahkemeye çıkan 92 sanıktan biri olan Ercan Ekşi’nin tutukluluk halinin devam etmesine karar verildi. 

Ercan Ekşi Nereli?

Rize’li olan iş adamı İstanbul’da doğdu. Cezaevine girmeden önce işlerini şirketinin bulunduğu Pendik’te ki ofisinden yürütmekteydi. Ercan Ekşi’nin Elazığ Cezaevi’nde tutukluluğu devam etmekte.  

Ercan Ekşi Kaç Yaşında?

İstanbul’da 1978 yılında doğdu. Ercan Ekşi 44 yaşında. Suç örgütü üyesi olduğu iddiasıyla 43 yaşında girdiği cezaevi günleri devam ediyor. 

Ercan Ekşi Eğitim Hayatı

Ercan Ekşi ilköğretim ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Liseden sonra eğitimine son verdi. Eğitim hayatına devam etmeme kararı alan Ercan Ekşi babasının inşaat şirketinde çalışmaya başladı. 

Ercan Ekşi Mesleği

Ercan Ekşi, Ekşioğlu Ergün İnşaat’ın sahibidir. Şirket 5 Eylül 2013 yılında İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olarak kuruldu. Villa ve butik ev projeleri çoğunlukta olmak üzere inşaat yapı ve tadilat işleri ana faaliyet konusudur.

Esas işi müteahhitlik olan iş adamı Ercan Ekşi farklı sektörlere de yatırım yapmakta. Ercan Ekşi’nin Beykoz’da bulunan akaryakıt istasyonunda ortaklığı var.

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  Mahmut Yıldırım Kimdir? Nereli? Yaşıyor mu?

Ercan Ekşi

Ercan Ekşi Ailesi

25 Aralık 2018’de hayatını Esra Pehlivan’la birleştirdi. Çiftin nikâh şahitliğini Sedat Peker yaptı. 

Ercan Ekşi kalabalık bir soya sahip olan Ekşioğlu sülalesine mensup. Ekşioğlu sülalesi kayıtları 1461 yılına kadar gitmekte olan köklü bir ailedir. Osmanlı’dan bu yana devlet, siyaset ve askeri alanda devlet yönetiminin yanında bulunan aile 350 bin kişilik bir topluluğa sahip. 

Aile Türkiye’nin önemli iş adamı ve siyasetçilerini bünyesinden çıkardı. Aile topluluğu Ekşioğlu Vakfı adı altında birleşerek Türkiye’deki ilk aile vakfını kurdu. 

Ercan Ekşi Neden Vuruldu?

Ercan Ekşi 2 Haziran 2019 yılında kimliği belirsiz kişiler tarafından vuruldu. Hastaneye kaldırılan Ercan Ekşi tamamlanan tedavisinin ardından taburcu oldu.

Ercan Ekşi’yi Kim Vurdu?

Ercan Ekşi’nin alacak verecek hesaplaşması sonucu vurulduğu bilinmekte. İş insanı Mustafa Karslı iş ortaklığı yapması için Ercan Ekşi’ye 1 milyon 150 bin dolar para verdi. İşler yolunda gitmeyince batan paranın hesabı ve iadesi Karslı tarafından Ekşi’den talep edildi. Ödemeyle ilgili sorunların ortaya çıkması üzerine Benli ve Malatyalılar ailesinden arabuluculuk istendi. 

Araya diğer ailelerin girmesi konuyu bir iç hesaplaşmaya döndürdü. Ercan Ekşi’nin vurulmasında bu olayın olduğu gündeme gelmektedir.

Ercan Ekşi Tahliye Oldu mu?

Ercan Ekşi Sedat Peker’in önderliğindeki suç örgütü davasından tahliye olmadı. Tutuklu olarak yargılama süreci devam eden Ercan Ekşi’nin Elazığ Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu’nda tutukluluk hali devam etmekte.

Ercan Ekşi Sedat Peker İlişkisi

Ercan Ekşi Sedat Peker’le aile dostluğunun ötesinde bir işleyişinin olmadığını beyan etti. 

9 Nisan 2021 yılında gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. İstanbul Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki dosyada Ercan Ekşi’nin Sedat Peker’e ait suç örgütünde tasarlayarak adam öldürme, silahla yağmalama ve tefecilik suçlarına destek olduğu iddiası yöneltiliyor.

5/5 - (1 vote)

Zeki Yıldırım

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. muayenehaberleri.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu