Kimdir

Ömer Korkmaz Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Alaattin Çakıcı’ya yakın olan isimlerden. Yeraltı dünyasında arabulucu, tetikçi ve azmettirici. Derin devlet için hizmet ettiğini öne süren mafya babası. Yaşadığı karanlık hayat Cesur Yürek dizine konu olmuş kabadayı. Ömer Korkmaz 1964 yılında Rize doğdu. 

Beş çocuklu ailenin en büyüğü olan Ömer Korkmaz karakter olarak atik ele avuca sığmaz bir çocukluk yaşadı. Okula gitmeyi hiç istemeyen Ömer Korkmaz 13 yaşında gittiği imam hatip ortaokulundan kaçarak İstanbul’a geldi. 

Ömer Korkmaz Kimdir?

Lazoğlu takma isimli tetikçi. Alaattin Çakıcı’nın has adamı olarak gündeme geldi. Sedat Peker’i “ya bu ülkeden kaçacaksın ya da bu devlet seni alacak” söylemiyle tehdit eden kişi. 

1964 yılında Rize’de dünyaya geldi. 

Ömer Korkmaz’ın hayatı, mafya içi çatışmaları Cesur Yürek isimli dizide İskender rolüyle ekranlara geldi. 

Alaattin Çakıcı, Sedat Peker, Enis Karaduman isimli pek çok mafya babası ve yeraltı dünyasından isimle çalıştı. 

13 yaşında okulu bırakıp İstanbul’a geldi. Ömer Korkmaz küçük yaşlardan itibaren içinde olduğu yeraltı dünyasındaki yaşamından dolayı çeşitli suçlara karıştı. 

1989 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra Yalova’ya yerleşti. Yalova’da evlendi. 1994 yılında İzmir’e giden Ömer Korkmaz burada karıştığı suçlardan ötürü tekrar cezaevine girdi. 

Aktarıldığı Antalya Cezaevinde ünlü mafya babası Enis Karaduman’la tanıştı. Enis Karaduman’a yazdığı mektupla kendini aynı koğuşa aldırdı. Bu arkadaşlık sayesinde Sedat Peker ve Alaattin Çakıcı gibi isimlerle tanışarak onların işlerini yaptı. 

Aktarıldığı Isparta Cezaevinden kaçarak Antalya’nın Alanya ilçesine geldi. Bölgenin ileri gelen mafya lideri Korkmaz ailesiyle yakınlık kurdu. 

Sedat Peker’i ölümden kurtardığını iddia eden Ömer Korkmaz bu sefer Sedat Peker’i öldürmekle tehdit etti. 

Ömer Korkmaz Nereli?

Ömer Korkmaz memleketi Rize’dir. Rize Çayeli ilçesinin Buzlupınar köyünden olan Ömer Korkmaz 13 yaşına kadar doğduğu şehirde yaşadı. 13 yaşında köyünden ayrılarak İstanbul’a geldi. 

Korkusuz ve hareketli yapısıyla geldiği İstanbul’da yeraltı dünyasının dikkatini çekti. Tanıştığı kişilerle suç örgütlerinin işlerini yaptı. İşlediği suçlar sebebiyle ömrünün büyük bölümü cezaevlerinde geçti.

Ömer Korkmaz Kaç Yaşında?

1964 Rize doğumlu olan Ömer Korkmaz 2021 yılında öldü. 57 yaşında vefat eden meşhur kabadayı Ömer Korkmaz Yalova’da son yolculuğuna uğurlandı. Ailesi, sevenleri ve arkadaşlarının bulunduğu cenaze töreni 13 Kasım 2021 tarihinde Yalova’da yapıldı.

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  Benan Kocadereli Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi?

Ömer Korkmaz Eğitim Hayatı

Ömer Korkmaz ilkokulu Rize’de okudu. Ortaokulu imam hatip ortaokulunda okumaya başladı. Haşarı ve ele avuca sığmayan Ömer Korkmaz okula gitmeyi hiç istemedi. 

Zaman zaman ailesiyle girdiği tartışmalar sonucu 13 yaşında imam hatip ortaokulunu terk ederek İstanbul’a geldi. 

Ömer Korkmaz

Ömer Korkmaz Mesleği

Kabadayı, suç örgütü üyesi, derin devlet ilişkili tetikçi. Ömer Korkmaz tetikçi ve azmettirici olarak kayıtlara geçti. Yaşamının çoğu cezaevinde geçti.

İşlediği suçlar arasında eski başbakanlardan Tansu Çiller’in eşi Özer Çiller’e suikast girişimi de mevcut.

Ömer Korkmaz Ailesi

Ömer Korkmaz beş çocuklu Rizeli ailenin en büyük çocuğu. Babası Rize’de çay ve fındık işleriyle uğraşmanın yanında çay fabrikasında bekçilik yaparak geçimini sağladı. Annesi ev hanımı. Diğer Karadeniz kadınları gibi çay toplama ve hayvancılık işleriyle uğraştı.

Ömer Korkmaz evli ve bir çocuk babasıdır.

Ömer Korkmaz Çocuğu Var mı?

Ömer Korkmaz evli ve bir çocuk sahibi. 1995 yılında doğan Yiğit isimli bir oğlu var. Yaşamını annesiyle birlikte Yalova’da sürdürmekte. 

Ömer Korkmaz Neden Öldü?

Koah ve kanser hastası olan Ömer Korkmaz’ın tedavisi evinde sürmekteydi. 13 Kasım 2021 sabaha karşı evinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti. Cenazesi yaşadığı yer olan Yalova’da defnedildi. 

Ömer Korkmaz Doğum Tarihi

Ömer Korkmaz 1964 yılında doğdu. Net doğum tarihi bilinmemekte. İlkokula kaydı ailenin verdiği bilgiler üzerine 1964 yılını işaret eder. 

Ömer Korkmaz Hangi Görevlerde Bulundu?

Kabadayı ve tetikçi Ömer Korkmaz yeraltı dünyasında işlediği suçlarla tanındı. Ömer Korkmaz derin devlet için çalıştığını söyleyen bir vatanperver olduğu ifade etti. Devleti için yaptığı görevlerin gizlilik içinde mezara kadar kendisiyle birlikte gideceğini belirtti. 

Son dönemlerinde gazeteci İrfan Aydın’a verdiği röportajlar ve ifşa ettiği mafya hesaplaşmalarıyla geniş kitleler tarafından tanındı.

Alaattin Çakıcı’nın yakın adamı olarak bilinen Ömer Korkmaz;

  • Sedat Peker’i tehdit etti. Aynı zamanda da kendisini sevdiğini ve Sedat Peker’in her koşulda yanında olduğunu belirtti.
  • Tansu Çiller’in eşi Özer Çiller’e suikast hazırlığı yaptı ancak başarısız oldu.
  • Genelev patronu Manukya’nın müteahhidini tehdit ederek haraç istedi.
  • Pek çok çek senet, alacak verecek işlerine müdahil oldu. 

5/5 - (1 vote)

Zeki Yıldırım

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. muayenehaberleri.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu