Kimdir

Şaban Zengin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

İş adamı, müteahhit ve oto galerici. Trabzon Of ilçesinde dünyaya geldi. Memleketi Of’ta ilk oto galeri işini yapan kişidir. Of’ta işleri büyüttükten sonra 1985’de İstanbul’a göç etti. İstanbul’da oto galericilik yapmaya devam ederken müteahhitlik yapmaya başladı. Zengin İnşaat’ı kurarak faaliyetlerini bu alana yöneltti. 

Şaban Zengin Kimdir?

Şaban Zengin iş adamı. Trabzon Of’lu ailenin beş çocuğundan en büyüğü olarak doğdu. Cübbeli Ahmet Hoca’nın dünürü. Şaban Zengin’in oğlu Mahmut Hüseyin Zengin Cübbeli Ahmet Hoca’nın kızı Sare Ünlü’yle evlendi. Ailenin düğünü Ümraniye’de bir düğün salonunda gerçekleşti.

Şaban Zengin Nereli?

Şaban Zengin Trabzon Ofludur. Yaşamını İstanbul Maltepe’de sürdürmekte.

Şaban Zengin Kaç Yaşında?

Şaban Zengin 1962 yılında doğdu. Şaban Zengin 60 yaşında. 

Şaban Zengin Eğitim Hayatı

Şaban Zengin ilkokulu Trabzon Of’ta okudu. İlkokuldan sonra tahsil hayatı olmayan Şaban Zengin erken yaşta ticaret hayatına atıldı.

Şaban Zengin Ne İş Yapar?

Şaban Zengin oto alım satım başta olmak üzere inşaat işi yapmakta. Doğduğu yer olan Of’ta ilk oto galeriyi kuran kişidir. 

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  Benan Kocadereli Kimdir? Kaç Yaşında? Evli mi?

1985 yılında Of’tan İstanbul’a gelerek oto alım satım ve kiralama işlerini yürüttü. İş koluna müteahhitliği de ekleyerek ticaret hayatına devam etti. 

Şaban Zengin Oğlu Kimdir?

Şaban Zengin’in oğlu Mahmut Hüseyin Zengin. Cübbeli Ahmet Hoca’nın kızı Sare Ünlü’yle 3 Nisan 2021 yılında evlendi. Babasının kurduğu Zengin İnşaat şirketinde yöneticilik yapmakta. 

Şaban Zengin Cübbeli Ahmet Hoca

Şaban Zengin ve Cübbeli Ahmet Hoca’nın çocukları 3 Nisan 2021 yılında evlendi. Şaban Zengin’in oğlu Mahmut Hüseyin Zengin ve Cübbeli Ahmet Hoca’nın kızı Sare Ünlü Ümraniye’de dünya evine girdi. 

Çok sayıda davetlinin katıldığı düğün de Cübbeli Ahmet Hoca’nın isteği üzerine haremlik ve selamlık uygulaması uygulandı. 

Şaban Zengin Ailesi

Şaban Zengin Of’lu bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Dedesi 1919 yılında Batı Karadeniz cephesinde görev almış kuva-yi milliyecidir. 

Şaban Zengin ailenin beş çocuğundan en büyüğüdür. 

Şaban Zengin Çocuğu Var mı?

Şaban Zengin evli ve üç çocuk sahibi. Mahmut Hüseyin, Mehmet Zafer ve Hasan olmak üzere üç erkek çocuk sahibidir.

Şaban Zengin Doğum Tarihi

1962 yılında Of’da doğdu. 1985 yılında kadar Of’ta yaşadı. İstanbul’a göç ederek işlerine burada devam etti. 

Şaban Zengin Eşi Kim?

Şaban Zengin’in eşi hakkında bilgi bulunmamakta.

Yazıyı Oylayın

Zeki Yıldırım

1990 Kocaeli doğumlu... Akdeniz Üniversitesi işletme bölümü mezunu. 2016 yılından bugüne kadar birçok yerel gazetede editörlük yapmaktadır. muayenehaberleri.com editör kadrosunda yer almakla birlikte ayrıca editör kadrosundan da tam yetkili olarak görev almaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu