Haberler

Tesla, Almanya’da 25 Bin Euro’luk Ucuz Model Üretebilir

Tesla, Almanya'daki Gigafactory Berlin ile Avrupa'ya özel uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil üretme çalışmalarına başladı. Bu model, 25 bin Euro gibi rekabetçi bir fiyatla sunulacak, bu da 43 bin Euro'luk Model 3'e göre önemli bir avantaj sunuyor. Ayrıca, bu hamle Türkiye pazarına da potansiyel bir girişin sinyalini veriyor. Tesla'nın bu yeni modeli, hem Avrupa'da hem de Türkiye'de elektrikli otomobil talebini artırabilir.

Tesla, Almanya’daki Gigafactory Berlin ile görüşerek Avrupa’ya özel 25 bin Euro maliyetli elektrikli otomobil üzerinde çalıştığını belirtti. Bu model, 43 bin Euro’luk Model 3’ün neredeyse yarı fiyatına müşterilere sunulacak. Ayrıca, Türkiye’ye giriş yapma potansiyeline sahip olan bu uygun fiyatlı araç, Çinli markalara da meydan okuyacak.

Tesla, yıllardır uygun fiyatlı elektrikli otomobil üretme fırsatlarını araştırıyor. Şirketin en uygun fiyatlı aracı şu anda Almanya’da 43 bin Euro’dan başlayan Model 3. Yeni iddialar ise Avrupa’ya özel 25 bin Euro maliyetli elektrikli otomobil üzerinde çalışıldığını gösterdi.

Tesla, Almanya’da 25 Bin Euro’luk Ucuz Model Üretebilir

Bloomberg’de yer alan rapora göre Tesla CEO’su Elon Musk, Almanya’daki Gigafactory Berlin ile görüşerek uygun fiyatlı bir model hakkında bilgi aldı. Berlin tesisinde üretilecek aracın 25 bin Euro’ya mal olması bekleniyor. Bu da 43 bin Euro’luk Model 3’ün neredeyse yarı fiyatına müşterilere sunulacağı anlamına geliyor.

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  En Uygun Kredi

Geçen hafta fabrika ile görüşen Elon Musk, toplantı sırasında çalışanlarına Avrupa’da büyüyen düşük maliyetli elektrikli otomobil pazarından daha fazla pay alınması gerektiğini ifade etti. Tesla, Avrupa genelinde görülen enflasyon etkisi sonrasında fiyatlarını aşağıya çekemedi. Yeni model ise Citroen ve Dacia gibi markalar ile rekabet edebilir.

Tesla’nın Ucuz Modeli Avrupa Pazarına Çıkıyor

Bu modelle aynı zamanda Avrupa’da satışlarını artırmak isteyen BYD, Nio ve MG gibi Çinli markalara da meydan okuyacak. Bu üreticilerin yakın zamanda Türkiye’ye gitmek istediğini de hatırlatalım. Hatta BYD ülkemizde operasyonlara başlamış durumda.

Öte yandan Türkiye pazarında aktif bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Tesla, elde kalan Model Y’lerin fiyatlarında indirime gitti. Önceden sipariş verilmiş, ancak çeşitli nedenlerden dolayı teslim alınmayan Tesla modellerini düşük fiyatlara satın alabiliyorsunuz.

Uygun Fiyatlı Tesla Türkiye’de Olabilir Mi?

Ucuz model Tesla ile ilgili detayları henüz belirsizliğini koruyor. Ancak Almanya’daki fabrikada üretilmesi ve uygun fiyatlı pazarı hedeflemesi, Türkiye’ye de girebileceğine işaret ediyor. Türkiye’de elektrikli otomobil talebi her geçen gün artarken, Tesla’nın uygun fiyatlı bir seçenek sunması Türkiye pazarında büyük bir etki yaratabilir.

4/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu