Haberler

Nissan, 1,38 Milyon Araç Geri Çağırma Kararı Aldı!

Nissan, dünya genelinde 1,38 milyon aracını geri çağırma kararı aldı. Bu kararın nedenleri ve Türkiye'deki etkisi hakkında bilgi edinin.

Nissan, otomobil dünyasını sarsan büyük bir karara imza attı. Japonya’nın dev otomobil üreticisi, dünya genelinde 1,38 milyon adet aracı geri çağırma kararı aldı. Bu araçların içerisinde popüler modelleri olan Note, Kicks, Serena ve Leaf de bulunuyor.

Nissan’ın Geri Çağırma Kararı

Nissan, geri çağırma sürecini ABD, Avrupa ve Japonya’daki araçları kapsayacak şekilde planladı. Bu durum, araçların hız sınırlayıcıdan çıktıktan sonra aniden hızlanması veya sürüş esnasında motorların durması gibi çeşitli sorunlardan kaynaklanıyor. Ancak, Nissan bu sorunların hiçbirinin bir kaza raporuna yol açmadığını açıkladı.

Note Aura Modeli İçin Ek Geri Çağırma

Yapılan açıklamaya ek olarak Nissan, sağ far lambasıyla ilgili bir sorun nedeniyle Japonya’da 6.434 adet Note Aura modelini geri çağıracak. Bu ek geri çağırma, daha önce belirtilen 1,38 milyon araç geri çağırma işlemine ek olarak gerçekleştirilecek.

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  Delil Ankara Ceza Avukatı

Türkiye’deki Durum

Geri çağırma programından etkilenen müşteriler, Nissan tarafından bilgilendirilecek ve araçlarını servise götürmeleri istenecek. Ancak bu geri çağırma programında yer alan araçların Türkiye’de bulunmadığı belirtildi.

Özetle, Nissan’ın dünya genelindeki 1,38 milyon aracı geri çağırma kararı otomobil dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. Bu durum, Nissan’ın müşteri güvenliğini ön planda tuttuğunun bir göstergesi olarak değerlendirilebilir.

Yazıyı Oylayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu