Haberler

Öğrenciye vergisiz telefon satışı başladı mı, ne zaman başlayacak ve yaş şartı var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “vergisiz telefon” açıklaması

Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışları, öğrencilere tek seferlik olacak şekilde vergi muafiyeti sağlıyor. Bu kampanyanın ne zaman başlayacağı ve detayları makalemizde.

Özellikle gençlerin büyük bir merak ve heyecanla beklediği vergisiz cep telefonu müjdesi, seçim vaadi olarak geçtiğimiz mayıs ayında duyurulmuştur. Bu vaat, öğrenciler için büyük bir önem taşıyor. Tek seferlik olacak şekilde öğrencilere satılacak cep telefonu ve bilgisayar satışlarında KDV, ÖTV ve TRT payı gibi vergilerden muafiyet sağlanacak.

Bu vaadin detayları ve şartları merak konusu olmuştur. Vergisiz cep telefonu kampanyası AK Parti seçim beyannamesinde yer aldı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştur. Ancak pek çok kişi, öğrencilere yönelik vergisiz telefon kampanyasının ne zaman başlayacağını merak ediyor.

ogrenci2

Vergisiz Cep Telefonu Kampanyası Ne Zaman Başlayacak?

Özellikle gençler tarafından merakla beklenen vergisiz cep telefonu ve bilgisar satışlarının ne zaman başlayacağına dair resmi açıklama beklenmektedir. Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar satışı için tek seferlik olma şartı ile KDV ve ÖTV muafiyeti sağlanacaktır.

Bu kampanya da ilginizi çekebilir;  Akdeniz’de Mükemmel Tatile Hazır Olun

Bu konu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim döneminde duyurulan AK Parti seçim beyannamesinde yer almıştır. Seçimlerin sona ermesiyle birlikte yeniden gündem olmuştur.

Vergisiz Cep Telefonu Kampanyasının Detayları Nelerdir?

14 Mayıs seçimleri öncesi AK Parti seçim beyannamesini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gençlerimize bir defaya mahsus olmak üzere cep telefonu ve bilgisayar ediniminde vergi muafiyeti sağlayacağız, ayrıca aylık 10 GB ücretsiz internet vereceğiz.” demiştir. Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirilecek olan bu düzenleme, bir defaya mahsus olarak uygulanacak. Üniversitelerin önlisans ve lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler vergisiz cep telefonundan yararlanabilecek.

Yazıyı Oylayın

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu